KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9445654
*
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 18:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 18:35:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:54
*
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
nr 944 5654
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Gerhard Albe (1892-1965), Regatta på saltsjön, Stockholm, motivet: 18 x 40
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 18:35:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk mÃ¥lare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik regatta på saltsjön stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:54